Pinnstolar "ZigZag"Hans K 2000-tal (6 st)

Stolar med hög rygg tillverkade i svartlackad, massiv askFormgivan av Markus Johansson för Hans KEtikettmärktaHöjd: 91 cmSitthöjd: 46 cmBredd: 45 cmKonditionsrapport: Bruksslitage, märken, färgbortfall och stötskador, en stol har lagats och spruckit i ett ben, inga övriga anmärkningar-------------------------Cantilever chairs "ZigZag" Hans K 2000s (6 pcs)Chairs with high backs made of black-lacquered, solid ashDesigned by Markus Johansson for Hans KLabeledHeight: 91 cmSeat height: 46 cmWidth: 45 cmCondition report: Use wear, marks, paint loss and impact damage, one chair has been repaired and cracked in one leg, no other remarks

02 May 2024
Sweden, Umea

02 May 2024
Sweden, Umea