Pinnstolar "ZigZag"Hans K 2000-tal (6 st)
Stolar med hög rygg tillverkade i svartlackad, massiv askFormgivan av Markus Johansson för Hans KEtikettmärktaHöjd: 91 cmSitthöjd: 46 cmBredd: 45 cmKonditionsrapport: Bruksslitage, märken, färgbortfall och stötskador, en stol har lagats och spruckit i ett ben, inga övriga anmärkningar-------------------------Cantilever chairs "ZigZag" Hans K 2000s (6 pcs)Chairs with high backs made of black-lacquered, solid ashDesigned by Markus Johansson for Hans KLabeledHeight: 91 cmSeat height: 46 cmWidth: 45 cmCondition report: Use wear, marks, paint loss and impact damage, one chair has been repaired and cracked in one leg, no other remarks