LOT 3
RENÉ BUTHAUD, TILLSKRIVEN
Blandteknik på pannå. Monogramsignerad R.B. Kvinnoporträtt med duva och rådjur. 155x66 cm. Märken, litet hål i höger överkant. Baksida med skiss.
Inköpt hos konsthandlaren Alain Braunstein, Nice, 1998.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona