REUSNER.
Icones sive imagines virorum literis illustrium, quorum fide et doctrina religionis et bonarum literarum studia nostrâ patrumque memoriâ, in Germaniâ praesertim, in integrum sunt restituta. Additis eorundem elogiis diversorum auctorum. Ex secunda recognitione Nicolai reusneri ic... Strasbourg, Bernard Jobin, 1590.
In-8 (160 x 85 mm), 8 ff., 428 pp. et 8 ff. [)(8; A-Z8; a-d8; e6]. Reliure de vélin moderne, composition à portique de style Renaissance exécutée à l'encre brune sur le premier plat, dos lisse.
100 portraits de Albertus Magnus, Appia, Brandt, Budé, Calvin Copernic, Erasme, Fuchs, Gessner, Huss, Luther, Munster, Savonarole, Sleidan, Vésale.
Titre remonté avec manque en marge intérieure. Tache d'encre p. 262. Exemplaire court de marges.
Références
Brunet V-1255. Ustc 664932.
Références
Brunet V-1255. Ustc 664932.