Radoslav Kratina (1928-1999)
KRUHY
1971
Serigrafie na papíře, 545x385 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "4/5", dat. uprostřed dole pod tiskem tužkou "71.", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Radek Kratina 71".
Radoslav Kratina - brněnský rodák, bývá řazen mezi přední představitele české konstruktivní a kinetické plastiky. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V jeho tvorbě je charakteristické střídání a řazení různých geometrických tvarů, které nejprve používal v návrzích vzorů látek či hraček. Roku 1963 se obrátil k sériím monotypů, v nichž otiskoval gramofonové desky, lepenku, fragmenty sádry apod. Od těchto experimentů přešel k vytváření nízkých reliéfů, od poloviny 60. let se zabýval figurálními sádrovými soškami, které časem čím dál více stylizoval až do geometrické podoby. Posmrtně se uskutečnily retrospektivní výstavy v Liberci (2000) a v GHMP (Dům U Kamenného zvonu, 2013).
English Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)
English Description:
CIRCLES
1971
Serigraph on paper, 545x385 mm, numbered lower left under the print in pencil "4/5", dated lower center under the print in pencil "71.", signed and dated lower right under the print in pencil "Radek Kratina 71".
Deutsch Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)
Deutsch Description:
KREISE
1971
Serigraphie auf Papier, 545x385 mm, nummeriert links unten unter dem Druckbereich in Bleistift "4/5", dat. in der Mitte unten unter dem Druckbereich in Bleistift "71.", sign. und dat. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Radek Kratina 71".
KRUHY
1971
English Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)
English Description:
CIRCLES
1971
Deutsch Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)
Deutsch Description:
KREISE
1971