LOT 0079

Radoslav Kratina (1928-1999)

KRUHY
1971
Serigrafie na papíře, 545x385 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "4/5", dat. uprostřed dole pod tiskem tužkou "71.", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Radek Kratina 71".
Radoslav Kratina - brněnský rodák, bývá řazen mezi přední představitele české konstruktivní a kinetické plastiky. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V jeho tvorbě je charakteristické střídání a řazení různých geometrických tvarů, které nejprve používal v návrzích vzorů látek či hraček. Roku 1963 se obrátil k sériím monotypů, v nichž otiskoval gramofonové desky, lepenku, fragmenty sádry apod. Od těchto experimentů přešel k vytváření nízkých reliéfů, od poloviny 60. let se zabýval figurálními sádrovými soškami, které časem čím dál více stylizoval až do geometrické podoby. Posmrtně se uskutečnily retrospektivní výstavy v Liberci (2000) a v GHMP (Dům U Kamenného zvonu, 2013).

English Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)

English Description:
CIRCLES
1971
Serigraph on paper, 545x385 mm, numbered lower left under the print in pencil "4/5", dated lower center under the print in pencil "71.", signed and dated lower right under the print in pencil "Radek Kratina 71".

Deutsch Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)

Deutsch Description:
KREISE
1971
Serigraphie auf Papier, 545x385 mm, nummeriert links unten unter dem Druckbereich in Bleistift "4/5", dat. in der Mitte unten unter dem Druckbereich in Bleistift "71.", sign. und dat. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Radek Kratina 71".

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

KRUHY
1971

English Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)

English Description:
CIRCLES
1971

Deutsch Title:
Radoslav Kratina (1928-1999)

Deutsch Description:
KREISE
1971

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno