LOT 51
Richard Kalina
"Metapontum". Signerad och daterad Richard Kalina 1995 på omtaget. Collage, akryl och flashe på duk, 94 x 93 cm.
Condition: Ytsmuts på omtagen. Obetydliga märken. Oramad.
Provenance: Lennon, Weinberg Gallery, New York.
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala