LOT 67
SEX FRAGMENT, INDIEN MÖJLIGEN GUPTA ELLER GANDHARA, CA 500 F.KR - 500 E.KR
Lergods, sten, bl.a. Buddha-huvud. H ca 7-13 cm. Skador, slitage. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona