LOT 50
SKÅLFAT, ETT PAR
Porslin. Sannolikt Japan, 1900-talets början. Dekor med ryttare till häst i polykromt utförande, märkta i botten. Diameter 46 cm. Obetydligt ytslitage.
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona