LOT 30
SKÅLFAT, KINA MÖJLIGEN 1600-TAL
Porslin med koboltdekor. bl.a syrsa. D ca 22 cm. Obetydligt nagg å fotring, obetydligt ytslitage. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona