LOT 49
SKÅLFAT
Porslin. Sannolikt Japan, 1900-talets början. Polykrom dekor med bl.a högrestånds-damer. Märkt i botten. Diameter 39 cm. Obetydligt ytslitage.
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona