LOT 116
SPEGEL BAROCKSTIL, 1800-TAL
Stomme av svärtat trä, dekor av driven och pressad förgylld metallplåt i form av frukter och bladverk. Uppsvängt krön, framskjutande mittparti samt mittdel av fasetterat spegelglas. H 100, b ca 72 cm. Åldersrelaterat slitage och renoveringar.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona