LOT 116

SPEGEL BAROCKSTIL, 1800-TAL

Stomme av svärtat trä, dekor av driven och pressad förgylld metallplåt i form av frukter och bladverk. Uppsvängt krön, framskjutande mittparti samt mittdel av fasetterat spegelglas. H 100, b ca 72 cm. Åldersrelaterat slitage och renoveringar.

18 Dec 2018
Sweden, Landskrona

18 Dec 2018
Sweden, Landskrona