LOT 148472-15

Sabel
Tysk politi eller SS, 1930-tallet. Underoffisersutgave.
Hermann Rath, Solingen.
Forniklet messing feste, med smal parerstang som går over i håndbøyle, festet rundt tangen og knappen med ringform. Oval, lav knapp.
Bakelitt grepskavl med riler. Avtrykk etter politi- eller SS-emblem på grepskavlen.
Rett, enegget klinge med hulslipninger.
Stemplet "Herm. Rath Solingen" på klingebrystet.
I tillegg rombeformet stempel med "SS-runer".

Sortlakkert balg med bærehempe og én bærering.
Doppsko i stål, med relieffdekor.
Merknad:
Eldre aldersrelatert bruksslitasje.
Emblem på grepet mangler.

07 May 2024
Norway, Fornebu

Sabel
Hermann Rath, Solingen.

Merknad:
Emblem på grepet mangler.

07 May 2024
Norway, Fornebu