LOT 6059296

Samling herreure bl.a. Wyler StarFighter, Mido Commander m.m. (3)

Samling herreure el. dress watch / urkasser i stål, alle m/ urværk mekanisk, automatisk, bl.a.
Wyler StarFighter INCAFLEX, sølvfarvet urskive m/ stregindeks, datorude ved 3' position, krone m/ logo, urkasse Ø ca. 35 mm, ca. 20 mm mellem lugs
Mido Commander, urskive m/ stregindeks, romertal, datorude ved 3' position, day rude ved 12' position, Mido krone, urkasse Ø ca. 36 mm, 20 mm mellem lugs, løs Mido lænke medfølger
Zenith (går ikke) urskive m/ stregindeks, cal. 2552datorude ved 4-5' position, urkasse Ø ca. 35 mm, 20 mm mellem lugs
Brugsspor bl.a. ridser m.m. To ure gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på urene. (3)

25 Jul 2021
Denmark, Odense

25 Jul 2021
Denmark, Odense