Samling herreure bl.a. Wyler StarFighter, Mido Commander m.m. (3)
Samling herreure el. dress watch / urkasser i stål, alle m/ urværk mekanisk, automatisk, bl.a.
Wyler StarFighter INCAFLEX, sølvfarvet urskive m/ stregindeks, datorude ved 3' position, krone m/ logo, urkasse Ø ca. 35 mm, ca. 20 mm mellem lugs
Mido Commander, urskive m/ stregindeks, romertal, datorude ved 3' position, day rude ved 12' position, Mido krone, urkasse Ø ca. 36 mm, 20 mm mellem lugs, løs Mido lænke medfølger
Zenith (går ikke) urskive m/ stregindeks, cal. 2552datorude ved 4-5' position, urkasse Ø ca. 35 mm, 20 mm mellem lugs
Brugsspor bl.a. ridser m.m. To ure gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på urene. (3)