Sculptures

Lot 11449 Sculptures

Description

Erdei Sándor (1942- ): Angyal. à veg, márvány talapzaton, jelzett, hibátlan, m: 33,5 cm /// Tanulmányait 1970-1975 között végezte a Magyar Iparművészeti FŠiskola à vegszakán, ahol Z. Gách György és Bohus Zoltán voltak a mesterei. Erdei Sándor, a Salgótarjáni à blösüveggyár és a budapesti üvegképzés neveltje, több műfajú művész. Tevékenységének, ?az üveggyári évtizedek alatt, egyik alappillére volt a formatervezés. Ott ivódott szemléletébe, látásmódjába az egyszerűség, a rend iránti hajlam, a modulszerű keretek, a korlátozott léptékek tisztelete, s az az alkotói sajátosság, hogy semmit nem bà z a véletlenre. Szereti gondosan elŠkészà teni, aprólékosan megtervezni a dolgokat, bár jól tudja, hogy a váratlan fordulatok à gy sem zárhatók ki teljesen. Ezzel az alapállással végzi szabad alkotótevékenységét is, az üvegművészet és a szobrászat területén, melyeknek 1986 óta van elsŠbbsége a pályáján. Erdei Sándor a dà sztárgy körébe tartozó műveiben az üveg anyagi adottságaiban rejlŠesztétikumot bontakoztatja ki, s igyekszik a saját jellegzetességeit megformálni, hol nyersebben, darabosabban, hol pedig csiszolt, mà ves, lekerekà tett formákkal. Szobraiban viszont inkább az elüvegtelenà tésre épà t, a jellegzetes üvegtulajdonságok, az átlátszóság, fényvisszaverés és tükrözés visszaszorà tására

04 May 2024
Hungary, Budapest

Lot 11449 Sculptures

Description

04 May 2024
Hungary, Budapest