LOT 2
Severin Nilson
Björkar vid vattendrag. Signerad Severin Nilson. Olja på pannå, 47,5 x 28 cm.
Condition: Gulnad fernissa. Märken och slitage i marginaler. Rispor. Rammått: 58 x 38 cm.
Provenance: En betydande svensk privatsamling.
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala