Shōji Hamada
Shōji Hamada Japan 1894-1978. Tillskrivet. Fat. Mashiko, Japan 1960-tal. Chamotterat stengods med tenmokuglasyr. Ø 25 cm.
CONDITION REPORT: Obetydligt bruksslitage.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala