LOT 97
Skäktknivar, två stycken
Hälsingland, 1800-talets första hälft. Rengsjö och Forsa. Polykromt bemålad dekor. L 53-62 cm.
Condition: Slitage och färgbortfall. Rengsjökniven med lagningar.
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala