LOT 707

Skåp

Barock, omkring år 1700. Frankfurt. Fanerat med valnöt och valnötsrot. Skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. På fem kulfötter. Nedre sargen med två lådor. L c:a 215, B 77, H 222 cm.

Condition: Ställvis fanerskador. Bakstycke med skador. Draghandtag till lådor saknas. Senare kulfötter.

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala