Sonck, Paul
Sonck, Paul
SONCK, Paul Album met tekeningen. 1939-1965 Album met ca. 150 tekeningen, gekleefd op geruit papier, allen gesigneerd, meestal gedateerd. Enkele losse tekeningen. Persoonlijk verzamelalbum met tekeningen (pen en inkt, aquarel, houtskool), foto's, knipsels en gedichten van de Gentse kunstenaar en dichter Paul Sonck (1891-1975). Hij was de schoonbroer van kunstenaar Modest Huys (1874-1932). De collectie omvat de hele artistieke loopbaan van deze kunstenaar. Het album bevat portretten, en vele rustieke landschapstekeningen met zichten van o.a. Deinze, Deurle, Gent, Tiegem, Olsene, Zulte, Latem, La Hulpe, Genval, Waregem. Ook enkele opmerkelijke karikaturen van o.a. koning Boudewijn.
Sonck, Paul