Spegel Rokokostil 1800-tal
Ovalformad spegel med fasettslipat glas, rikligt dekor Troligtvis tillverkad omkring 1800-talets mittSaknar synliga märkningar eller stämplarBredd: 130 cmHöjd: 120 cmKonditionsrapport: Flertalet lagningar, märken, färgsläpp, mindre stötskador, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar------------------------------Mirror Rococo style 19th centuryOvalformad spegel med fasettslipat glas, rikligt dekor Troligtvis tillverkad omkring 1800-talets mittSaknar synliga märkningar eller stämplarBredd: 130 cmHöjd: 120 cmKonditionsrapport: Flertalet lagningar, märken, färgsläpp, mindre stötskador, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar