Stig Lindberg
Stig Lindberg 1916-1982. Vas. Gustavsberg studio 1950-tal. Signerad med studiohanden och SWEDEN samt märkt i godset HANDDREJAD. Glaserad fajans bemålning i gult och grönt mot vit fond. H 38 cm.
CONDITION REPORT: Obetydligt slitage. Något sned vid hals.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala