LOT 6087296

Stor hest af udskåret træ

Stor hest af udskåret delvis bemalet træ. 1900-tallets anden halvdel. H. ca. 125 L. ca. 98 cm. Fremstår med brugsspor, manglende hale, delvis manglende manke, revne ved hals samt flere afslag/revner.3,000

20 Oct 2021
Denmark, Aarhus

20 Oct 2021
Denmark, Aarhus