Sven Erik Skawonius
Sven Erik Skawonius 1908-1981. Vas. "Bari". Karlskrona Porslinsfabrik 1950-tal. Dekor i relief. Porslin med glasyr i ljusgrön celadon. H 21,5 cm.
CONDITION REPORT: Omärkt. Obetydliga mikronagg fotvis.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala