Sven Erik Skawonius

Sven Erik Skawonius 1908-1981. Vas. "Bari". Karlskrona Porslinsfabrik 1950-tal. Dekor i relief. Porslin med glasyr i ljusgrön celadon. H 21,5 cm.

CONDITION REPORT: Omärkt. Obetydliga mikronagg fotvis.

16 Apr 2024
Sweden, Uppsala

16 Apr 2024
Sweden, Uppsala