Search Price Results
Wish
LOT 54
Svensk konstnär
[ translate ]
Porträtt av en man iklädd bröstharnesk. Olja på uppfodrad duk, 17 x 15 cm.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Grosshandlare Erik “Note” Nordkvist (1887‑1957), Falun.
Därefter i arv till nuvarande ägare.
View it on
Estimate
Unlock
Time, Location
08 Dec 2021
Sweden, Uppsala
Auction House
Unlock
[ translate ]
Porträtt av en man iklädd bröstharnesk. Olja på uppfodrad duk, 17 x 15 cm.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Grosshandlare Erik “Note” Nordkvist (1887‑1957), Falun.
Därefter i arv till nuvarande ägare.
Estimate
Unlock
Time, Location
08 Dec 2021
Sweden, Uppsala
Auction House
Unlock