LOT 52
TRÄFIGURER OCH TRÄFRAGMENT, KINA OCH SYDOSTASIEN 18/1900-TAL
Bl.a burmesisk Buddha, vilande Buddha, kinesisk dam. H ca 8-16 cm. Skador. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona