LOT 8
TVÅ AMULETTER, HÄNGEN, KINA 1900-TAL
Jade eller jadeliknande mineral i form av cikada. L ca 4-5 cm. Mindre nagg.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona