Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Taklampa med blyinfattat glas, tre ljuspunkter Dekor av blomster i färgad glasmassa Brickmärkt: Dale Tiffany Höjd: 115 cmDiamter: 55 cm Konditionsrapport: Fungerar vid test, åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar ---------------------------- Ceiling lamp "Dale Tiffany" USA 1980s Ceiling lamp with leaded glass, three light points Decoration of flowers in colored glass mass Plate marked: Dale Tiffany Height: 115 cm Diameter: 55 cm Condition report: Works when tested, age-based wear, marks and scratches, no other remarks