Tumlare
Silver. Karolinsk barock. Berendt Möller, Stockholm 1707. Invändigt samt delvis utvändigt förgylld. H 4,5, Ø 7 cm. Vikt c:a 45 gram.A Carolean baroque parcel-gilt silver tumbler by Berendt Möller, Stockholm 1707.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Lars Bellmans silversamling.
View it on
Sale price
Estimate
Time, Location
Auction House
Silver. Karolinsk barock. Berendt Möller, Stockholm 1707. Invändigt samt delvis utvändigt förgylld. H 4,5, Ø 7 cm. Vikt c:a 45 gram.A Carolean baroque parcel-gilt silver tumbler by Berendt Möller, Stockholm 1707.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Lars Bellmans silversamling.