Ulrica Hydman Vallien
Ulrica Hydman Vallien 1938-2018. Vas. Kosta Boda 1990/2000-tal. Unik. Signerad KOSTA BODA Unik 310880280 Ulrica H.V. Blåmelerad glasmassa med påklippt orm i rosa och emaljmålad dekor av ansikten och ormar. H 22,5 cm.
CONDITION REPORT: Smärre repor.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala