LOT 64
VAS, JAPAN, 1900-TAL
Stengods i mörk ton med markant goldsplash. Höjd 19 cm. Möjligen Misugi, Shigarari kilns. Passande låda medföljer.Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona