LOT 58
VINOFFERSKÅL, KINA 1700-TAL
softe paste i form av noshörningshorn med figurer i relief. H ca 5 cm. Saknar klang, obetydliga tillverkningsdefekter. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona