Vase
Kina. 1900-tallet.
Høyde 36 cm
Oval vase med høy hals og trumpetformet munning. Øvre del er glasert i en lys grønn celadonglasur. Korpus er dekorert med en figurscene i famille rose-emaljefarger, samt med en kalligrafisk inskripsjon. Apokryft Qianlong-merke (1736-95) i jernrødt under bunnen.
PROVENIENS
Göteborgs Auktionsverk 2014
Merknad:
Noe bruksslitasje og noen overflateriper.
Vase
Kina. 1900-tallet.
Høyde 36 cm
PROVENIENS
Göteborgs Auktionsverk 2014
Merknad: