Viktor Stretti (1878-1957)
PORTRÉT ZDEŇKA FIBICHA
Litografie na papíře, 440x350 mm, věnování vlevo dole pod tiskem tužkou: "Paní Věře Bromové", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "Viktor Stretti".
Viktor Stretti - pražský malíř a grafik. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a 3 roky na pražské akademii umění (u profesora Ženíška), v letech 1898-1899 v Mnichově (u prof. C. Marra a P. Halma). R. 1898 získal medaili na výstavě v Mnichově za soubor leptů. R. 1900 v Praze vystavoval grafiku. R. 1901 pobýval v Paříži a Normandii, poté se r. 1902 vrátil zpět do Prahy. Jeho "Pohled na Hradčany s Palackého nábřeží" (1898) bývá považován za první pražský motiv moderní české grafiky. Strettiho dílo charakterizují portréty a pohledy na města, zvláště Prahu, a také krajiny z mořského pobřeží. Vedle malby a grafik vytvořil i několik plastik. Spoluzakládal Sdružení českých umělců grafiků "Hollar", řadu let byl jeho předsedou.
English Title:
Viktor Stretti (1878-1957)
English Description:
PORTRAIT OF ZDENĚK FIBICH
Lithograph on paper, 440x350 mm, dedication lower left under the print in pencil: "Paní Věře Bromové", signed lower right under the print in pencil "Viktor Stretti".
Deutsch Title:
Viktor Stretti (1878-1957)
Deutsch Description:
BILDNIS VON ZDENĚK FIBICH
Lithographie auf Papier, 440x350 mm, links unten unter dem Druckbereich in Bleistift Widmung: "Paní Věře Bromové", sign. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Viktor Stretti".
PORTRÉT ZDEŇKA FIBICHA
English Title:
Viktor Stretti (1878-1957)
English Description:
PORTRAIT OF ZDENĚK FIBICH
Deutsch Title:
Viktor Stretti (1878-1957)
Deutsch Description:
BILDNIS VON ZDENĚK FIBICH