LOT 5331364
Violin med bue i kasse.
4/4 Violin i kasse og overtræk.. Stol mrk. 'Asbert au Mirecourt', Håndskrevet etiket: 'Repareret af P Andersen musiker. Asperup 1907'. L 59,5 cm. Medfølgende bue og enkelte strenge. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser og mærker.
20 May 2019
Denmark, Aalborg
20 May 2019
Denmark, Aalborg