LOT 0090

Vladimír Kokolia (1956)

HLADINA
1985/1986
Barevný linoryt na papíře, 430x590 mm, zn. pod tiskem tužkou vlevo dole "aut. tisk č. 1", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "Kokolia". Dílo pochází ze souboru s pracovním názvem Grafiky z Většího cyklu, které byly vytvořeny podle kreseb z cyklu se stejným názvem. Za laskavou konzultaci děkujeme Prof. Akad. mal. Vladimíru Kokoliovi.
Paspartováno.
Vladimír Kokolia tvoří v širokém záběru různorodých technik i témat, která přecházejí od konkrétní figurace přes krajinu a objekty až k abstrakci, důležitější je obsah sdělení než forma. Jeho obrazy nejčastěji znázorňují základní struktury, které lze chápat jako modely přirozených procesů a uspořádání vesmíru. Barevné čáry vrstvených struktur představují rytmus spojování a přerušení vazeb, najdou svou analogii v přírodě, mikrokosmických formacích, stejně tak i v technickém a digitálním světě. Vladimír Kokolia absolvoval Akademii výtvarných umění v roce 1981. V roce 1990 se stal prvním nositelem ceny Jindřicha Chalupeckého a od roku 1992 vedoucím grafického designu na AVU v Praze, kde byl později jmenován profesorem. V roce 2012 byl oceněn prestižní Cenou od Dalibora Chatrného.

English Title:
Vladimír Kokolia (1956)

English Description:
A SURFACE
1985/1986
Color linocut on paper, 430x590 mm, marked lower left under the print in pencil "aut. tisk č. 1", signed lower right under the print in pencil "Kokolia". The work comes from a collection titled Graphics from a Bigger series, which were created according to drawings from the series with the same name. We thank Prof. Vladimír Kokolia for his kind consultation.
mounted.

Deutsch Title:
Vladimír Kokolia (1956)

Deutsch Description:
SPIEGELFLÄCHE
1985/1986
Farblinolschnitt auf Papier, 430x590 mm, gez. unter dem Druckbereich in Bleistift links unten "aut. tisk tschechisch.1", sign. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Kokolia". Die Arbeit stammt aus Kollektion mit dem Arbeitstitel "Grafiken aus größerem Zyklus", die nach Zeichnungen aus einem gleichnamigen Zyklus entstanden. Für freundliche Konsultation danken wir dem Prof. und Akad. Maler Vladimír Kokolia.
Passepartout.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

HLADINA
1985/1986
Paspartováno.

English Title:
Vladimír Kokolia (1956)

English Description:
A SURFACE
1985/1986
mounted.

Deutsch Title:
Vladimír Kokolia (1956)

Deutsch Description:
SPIEGELFLÄCHE
1985/1986
Passepartout.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno