WILLEM LINNIG DE OUDE (1819-1885)
Description EN
'The end of the day', 1874
The end of the day, 1874.
Panel (mahogany). Signed and dated 'W Linnig 1874'. Framed.
Provenance: Paddington, Arthur Spencer; Antwerp, G. Campo.
There is a smaller version which is dated one year later in the collection of the Museum of Fine Arts in Antwerp (signed and dated 1875, mahogany, 46 x 58.8 cm, inv. no. 2540; cf. P. Verbraeken et al., 'Linnig: Een Antwerpse kunstenaarsdynastie in de 19de-eeuw', Deurne, 1991, p. 178, no. 76). Is is not clear how the two versions relate to each other.
Beschrijving NL
'The end of the day', 1874
Paneel (mahonie). Getekend en gedateerd 'W Linnig 1874'. In kader.
Herkomst: Paddington, Arthur Spencer; Antwerpen, G. Campo
Een kleinere, en één jaar later gedateerde variant van dit werk bevindt zich in de collectie van het KMSKA (gesigneerd en 1875 gedateerd, mahoniehout, 46 x 58.8 cm, inv. 2540; cf. P. Verbraeken et al., 'Linnig: Een Antwerpse kunstenaarsdynastie in de 19de-eeuw', Deurne, 1991, p. 178, nr. 76). Het is niet duidelijk hoe de twee versies zich tegenover elkaar verhouden.
Description FR
'The end of the day', 1874
Panneau (acajou). Signé et daté 'W Linnig 1874'. Encadré.
Provenance: Paddington, Arthur Spencer; Anvers, G. Campo
Une version plus petite et postérieure se trouve dans la collection du KMSKA. (signé et daté 1875, panneau (acajou), 46 x 58.8 cm, inv. 2540; cf. P. Verbraeken et al., 'Linnig: Een Antwerpse kunstenaarsdynastie in de 19de-eeuw', Deurne, 1991, p. 178, nr. 76). La relation entre les deux versions n'est pas claire.
Size: 64.5 x 89.5 cm
Description EN
'The end of the day', 1874
The end of the day, 1874.
Beschrijving NL
'The end of the day', 1874
Description FR
'The end of the day', 1874
Size: 64.5 x 89.5 cm