LOT 50

WIWEN NILSSON, RING

18K vitguld med en cabochonslipad gråtonad sten, sannolikt månstenskattöga 21x17 mm. Signerad Wiwen Nilsson, Lund 1958. Vikt ca 16,5 gram. Storlek 17,25 mm. Medföljer ett äldre, ej tillhörande, etui. Smårepor.

13 Feb 2018
Sweden, Landskrona

13 Feb 2018
Sweden, Landskrona