LOT 56

WIWEN NILSSON, RING

Platina. Oktagonal fattning med en trappslipad djupgrön smaragd ca 6,5x6 mm. Signerad Wiwen Nilsson, Lund 1968. 4,8 gram. Storlek 17 mm. Smårepor, stenen med smärre/obetydlig nagg.

13 Feb 2018
Sweden, Landskrona

13 Feb 2018
Sweden, Landskrona