LOT 67

Waterkan met deksel. Japan. Arita. Edo periode, laat 17de eeuw. Porselein. Bovenrand, deksel en duimgreep in zilver

Description EN
Blue and white bottle with silver lid. Japan. Arita. Edo period. Late 17th century.
Porcelain. Upper edge, lid and thumbgrip in silver (presumably replaced and of later date), partly engraved.
Painted with a Chinese waterlandscape with five figures by the banks, standing and seated.
Lid presumably Dutch workmanship (no marks). Looped handle with hole at the top (lost silver fitting).

Beschrijving NL
Waterkan met deksel. Japan. Arita. Edo periode, laat 17de eeuw.
Porselein. Bovenrand, deksel en duimgreep in zilver (vermoedelijk vervangen en van latere datum), deels gegraveerd.
Decor in onderglazuurblauw van een Chinees waterlandschap met vijf figuren, staand en gezeten, bij de oever.
Deksel vermoedelijk van Hollandse makelij (geen merktekens). Lusvormig handvat met gat bovenaan (verloren gegaan zilveren beslag).

Description FR
Pichet. Japon. Arita. Epoque Edo.
Porcelaine. Décor en bleu d'un paysage aquatique avec cinq figures, debout et assises, au bord de la rive.
Couvercle en argent en partie gravé, probablement de fabrication hollandaise (pas de poinçons). Anse avec perforation dans la partie supérieure (monture en argent aujourd'hui disparue).

08 Oct 2021
Belgium, Antwerp

Description EN

Beschrijving NL

Description FR

08 Oct 2021
Belgium, Antwerp