LOT 32

William Gislander

Sträckande gäss - motiv från Falsterbo. Signerad och daterad William Gislander 1918. Olja på duk, 86 x 200 cm.

Condition: Ytsmuts och små fläckar. Obetydliga märken och slitage. Rammått: 114 x 230 cm.

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala