Willy Daro Soffbord "Bonsai" Les Nouveaux Ateliers Bryssel 1970-tal

Gjuten stomme i mässing och brons med förgyllda partier skulpterad i form av ett bonsai med fåglar Cirkulär bordsskiva i glasHöjd: 48 cmDiameter bordsskiva: 61 cmKonditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken, inga övriga anmärkningar -------------------------Willy Daro Coffee table "Bonsai" Les Nouveaux Ateliers Brussels 1970sCast frame in brass and bronze, sculpted in the form of a bonsai with birdsRound glass top plateHeight: 48 cmTable top diameter: 61 cmCondition report: Minor age-based wear, marks, no other remarks

02 May 2024
Sweden, Umea

02 May 2024
Sweden, Umea