LOT 6402626

Women's wristwatch from Breitling, model Callistino, ref. B52043

Damearmbåndsur fra Breitling, model Callistino, ref. B52043

Damearmbåndsur fra Breitling, model Callistino, ref.nr.: B52043, serienr.: 4496, i urkasse af stål med forgyldte monteringer, lys skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original lænke af stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 15,5 cm. Medfølges af generisk etui. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

05 May 2024
Denmark, Roskilde

05 May 2024
Denmark, Roskilde