(World's Fair 1930) 'Bulletin van toetreding tot tentoonstelling van oud-Vlaamse kunst'. Comprehensi

Description EN
(World's Fair 1930)
'Bulletin van toetreding tot tentoonstelling van oud-Vlaamse kunst'. Comprehensive documentary file on the loaners of sculpture for the exhibition 'Centenary of Belgian Independence, Antwerp, Old Flemish Art' May to September 1930. Listing of owners/loaners (and their residence) in manuscript (including Eugène, Charles and other members of the Van Herck family, the church of Loenhout, Mr. Van den Broeck, Arens, coll. De Becker-Remy, etc.).

We join:
-) 22 menus for (gala) dinners and banquets organized during the term of this interesting exhibition 'Fêtes du Centenaire' (e.g. by Marine Royale Norvégienne, le Pavillon Finlandais, Grande Semaine Citroën, Parlementaires Hongrois, Alfred Martougin, etc.), mostly continuing in restaurant 'Carillon d'argent'. Various techniques (woodcut, colored print, lithography), mainly printed by J.E. Buschmann.
-) 'Projet pour Bibliothèque style 1780' by Louis Van Herck. Watercolour. 340 x 430 mm

Beschrijving NL
(Wereldtentoonstelling 1930)
'Bulletin van toetreding tot tentoonstelling van oud-Vlaamse kunst'. Omvangrijk documentair dossier aangaande de bruikleengevers van de beeldhouwkunst voor de tentoonstelling 'Eeuwfeest van de Belgische Onafhankelijkheid, Antwerpen, Oud-Vlaamsche Kunst' mei tot september 1930. Vermelding van eigenaars/ bruikleengevers (en hun woonplaats) in handschrift (w.o. Eugène, Charles en andere leden van de familie Van Herck, de kerk van Loenhout, de heer Van den Broeck, Arens, coll. De Becker-Remy, etc.).

Bijgevoegd:
- 22 menukaarten voor (gala)diners en banketten georganiseerd gedurende de looptijd van deze belangwekkende tentoonstelling 'Fêtes du Centenaire' (bv. door Marine Royale Norvégienne, le Pavillon Finlandais, Grande Semaine Citroën, Parlementaires Hongrois, Alfred Martougin, etc.), meestal doorgaand in restaurant 'Carillon d'argent'. Diverse technieken (houtsnede, ingekleurde prent, lithografie), hoofdzakelijk gedrukt door J.E. Buschmann.
- 'Projet pour Bibliothèque style 1780' door Louis Van Herck. Aquarel. 340 x 430 mm

Description FR
(Exposition universelle de 1930)
'Bulletin van toetreding tot tentoonstelling van oud-Vlaamse kunst'. Dossier documentaire complet sur les prêteurs de sculptures pour l'exposition 'Eeuwfeest van de Belgische Onafhankelijkheid, Antwerpen, Oud-Vlaamsche Kunst' de mai à septembre 1930. Liste manuscrite des propriétaires/emprunteurs (et de leur lieu de résidence) (dont Eugène, Charles et d'autres membres de la famille Van Herck, l'église de Loenhout, M. Van den Broeck, Arens, coll. De Becker-Remy, etc.)

On y joint:
- 22 menus pour des dîners (de gala) et banquets organisés pendant la durée de cette importante exposition 'Fêtes du Centenaire' (par exemple par la Marine Royale Norvégienne, le Pavillon Finlandais, Grande Semaine Citroën, Parlementaires Hongrois, Alfred Martougin, etc.), se poursuivant pour la plupart au restaurant 'Carillon d'argent'. Techniques diverses (gravure sur bois, gravure en couleurs, lithographie), principalement imprimées par J.E. Buschmann.
- 'Projet pour Bibliothèque style 1780' par Louis Van Herck. Aquarelle. 340 x 430 mm

25 Apr 2024
Belgium, Antwerp

Description EN
(World's Fair 1930)

We join:

Beschrijving NL
(Wereldtentoonstelling 1930)

Bijgevoegd:

Description FR

On y joint:

25 Apr 2024
Belgium, Antwerp