Ytterfoder Majolika Gustavsberg 1900-tal
Ytterkruka på tre fötter med riklig dekor i grön glasyrMotiv av fiskar och blomster i relief Märkt: GustavsbergHöjd: 26 cmDiameter: 30 cmKonditionsrapport: Åldersbaserat slitage, krackulerad glasyr, märken och repor, inga övriga anmärkningar ------------------------Outer lining Majolica Gustavsberg 20th century Outer pot on three feet with abundant decoration in green glazeMotifs of fish and flowers in reliefMarked: GustavsbergHeight: 26 cmDiameter: 30 cmCondition Report: Age-based wear, cracked glaze, marks and scratches, no other remarks