73: Ämbetsmannavärja, 1800-tal Estimate: Login
74: Spegel, sengustaviansk... Estimate: Login
75: Kabaretfat 9 delar, Kina... Estimate: Login
76: Vinglas ett par, Tyskland... Estimate: Login
77: Halsband i 18k Estimate: Login
78: Figurin, "Pippi Långstrump"... Estimate: Login
79: Skulptur, 16/1700-tal Estimate: Login
80: Regentlängd 17 delar... Estimate: Login
81: Armband i 18k Estimate: Login
82: Vinglas, 1700-talets senare del Estimate: Login
83: Fickur i 18k, 1800-tal Estimate: Login
84: Ring i 18k vitguld Estimate: Login
85: Pulpetskrin, allmoge, daterat... Estimate: Login
86: Spetsglas, 1700-talets slut Estimate: Login
87: Slaglåspistol, 17/1800-tal Estimate: Login
88: Koppar 3st med fat 4st, Kina Estimate: Login
89: Damfickur i 18k Estimate: Login
90: Pipstånka, allmoge, Dalarna... Estimate: Login
91: Vas, "Solflaska", Helena... Estimate: Login
92: Fickurskedja i 18k Estimate: Login
93: Hänkelkanna, Gunnar Nylund för... Estimate: Login
94: Fickur av Anders Hoberg... Estimate: Login
95: Stekfat, Kina, Qianlong... Estimate: Login
96: Vinglas 2st, Tyskland... Estimate: Login
97: Plakett, Kina, 1900-talets... Estimate: Login
98: Adelaide Leuhusen (1828-1923) Estimate: Login
99: Bartmanskrus, 1600-tal Estimate: Login
100: Vinglas, Tyskland, 1700-tal Estimate: Login
101: Saltkar, 1800-talets början Estimate: Login
102: Kanna i koppar, barockstil... Estimate: Login
103: Ring i 18k Estimate: Login
104: David Engström (1933-2004) Estimate: Login
105: Värja, empire, 1800-talets... Estimate: Login
106: Armband i 18k Estimate: Login
107: Fickur i 18k Estimate: Login
108: David Engström (1933-2004) Estimate: Login
109: Armband med berlocker, 18k Estimate: Login
110: Frimurarkrus, Staffordshire... Estimate: Login
111: Herrarmbandsur, Eterna, 18k Estimate: Login
112: Glasservisdelar, "Intermezzo"... Estimate: Login
113: Dubbelpipig slaglåspistol... Estimate: Login
114: Vinglas ett par, nordeuropa... Estimate: Login
115: Jenny Nyström (1854-1946) Estimate: Login
116: Damfickur i 18k Estimate: Login
117: Starkvinsglas, Tyskland... Estimate: Login
118: Dräkttröja, Dala Floda Estimate: Login
119: Ljusstakar ett par, Nils... Estimate: Login
120: Adventsljusstake, Lisa Larson... Estimate: Login
121: Ljusplåt, barock, 1700-tal Estimate: Login
122: Sockerskål på fot, 1800-talets... Estimate: Login
123: Tumlare i silver, Johan... Estimate: Login
124: Damfickur i 18k Estimate: Login
125: Skål, Ulrica Hydman Vallien... Estimate: Login
126: Sabel, 1800-tal Estimate: Login
127: Bordslampa, Einar Bäckström... Estimate: Login
128: Tavlett, allmoge, 1800-tal Estimate: Login
129: Klackring i 18k Estimate: Login
130: Vinglas, Tyskland, 17/1800-tal Estimate: Login
131: Behållare, omkring år 1900 Estimate: Login
132: Sejdel, så kallad "Frog Mug"... Estimate: Login
134: Skedholk, allmoge, 1800-tal Estimate: Login
135: David Engström (1933-2004) Estimate: Login
136: Fickur, George Prior, London... Estimate: Login
137: Einar Norelius (1900-1984) Estimate: Login
138: Knotskål, allmoge, 17/1800-tal Estimate: Login
139: Bordslampa, jugend, Böhlmarks... Estimate: Login
140: Örhängen ett par, silver... Estimate: Login
141: Ämbetsmannavärja, 1800-tal Estimate: Login
142: Lockurna, Japan, 1800-tal Estimate: Login
143: Dalmålning, Mats Jonson, Mora... Estimate: Login
144: Tvillingring i 18k Estimate: Login
145: Servettring i silver, Gustaf... Estimate: Login