80247565: Honoré de Balzac /... Estimate: Login
81578195: Jean-Pierre Brès - Les jeudis... Estimate: Login
81899193: Théophile Deyeux - La... Estimate: Login
82314917: Homère / Mme Dacier - L'Iliade... Estimate: Login
82319243: Grandville / Alphonse Karr... Estimate: Login
82444449: Jules Sandeau - Mademoiselle... Estimate: Login
82449123: Signé; Edmond Goncourt & Jules... Estimate: Login
82557667: Felicien Champsaur - La Gomme... Estimate: Login
82563071: Pierre Corneille & Voltaire -... Estimate: Login
82572807: Ernest Renan... Estimate: Login
82577367: Milton - Le Paradis perdu... Estimate: Login
82582065: Jean de La Bruyère/ Valentin... Estimate: Login
82582497: Octave Uzanne / Pidansat de... Estimate: Login
82584945: Alexandre Dumas / Boulanger... Estimate: Login
82611003: Signé; François-Joseph Talma -... Estimate: Login
82644949: Signé; Gustave Flaubert -... Estimate: Login
82658439: Marie de Rabutin-Chantal... Estimate: Login
82659477: Virgile / Abbé Desfontaines -... Estimate: Login
82659949: Eugène Lami - Les Contretems... Estimate: Login
82700763: Léon Thiessé [dir.] - Lettres... Estimate: Login
82706645: Paul Bourget - Physiologie de... Estimate: Login
82710469: Théophile Gautier - Histoire... Estimate: Login
82712379: Théophile Gautier - Caprices... Estimate: Login
82749833: Balzac / Gustave Doré [Reliure... Estimate: Login
82750615: Voltaire; [Crébillon] -... Estimate: Login
82754913: Mme Guyon, Herman Hugo, Otto... Estimate: Login
82806937: Victor Hugo - Notre-Dame de... Estimate: Login
82810657: Signé; James Darmesteter - La... Estimate: Login
82813253: Goethe; Gérard de Nerval -... Estimate: Login
82827501: Antoine-Laurent Castellan -... Estimate: Login