LOT 5891249
Signe Persson-Melin for Rörstrand. Tekande model Kinesen
Signe Persson-Melin for Rörstrand. Tekande model Kinesen af glaseret stentøj. Signeret og nummeret under bund, nr. 203. Lille revne ved kant under glasur. H. 15 cm. B. ca. 26 cm. Få brugsspor.5,000
15 Jan 2021
Denmark, Herlev
15 Jan 2021
Denmark, Herlev