OSCAR REUTER SWORD: Impossible figure OSCAR REUTERSVÄRD: Omöjlig figur
OSCAR REUTERSVÄRD (1915-2002): Sweden 50 Impossible figure, "Perspective Japonaise no. 264 dadf", signed Oscar Reutersvärd, watercolor and ink, paper dimensions approx.
OSCAR REUTERSVÄRD (1915-2002): Sverige 50 Omöjlig figur , "Perspective Japonaise n:o 264 dadf", signerad Oscar Reutersvärd, akvarell och tusch, pappersmått ca 49x28,5 cm