LOT 5593179

Johannes Sorth. 'Bornholmer-reolen' af teak

Johannes Sorth. 'Bornholmer-reolen' af fineret teak, front med tre skuffer, to justerbare hylder, udtrækkelig skriveplade samt jalousilukke, bag hvilken små skuffer og rum. H. 182 B. 100 D. 43 cm.
Fremstillet hos Bornholms Møbelfabrik, Nexø, 1960'erne. Fremstår med brugsspor, nogle ridser og skrammer.

25 Feb 2020
Denmark, Roskilde

25 Feb 2020
Denmark, Roskilde