LOT 983
Karmstolar, fyra stycken
"MG5". Centra Studi för Matteo Grassi, Italien 1980-tal. Stommar i stålrör. Sits, rygg och armlän i svart konstläder. Sitthöjd 46 cm.
Modellen formgiven 1979.
Condition: Slitage. Revor. En skruv saknas.
28 Jan 2020
Sweden, Uppsala
Modellen formgiven 1979.
28 Jan 2020
Sweden, Uppsala