LOT 1223

Christian Berg

”Rymdskålar II”. Monogramsignerad CB. Märkt Ex 2. Polerad och svärtad brons, H 25 cm. H 50 cm (inklusive sockel av sten).

Koncipierad år 1963.

Condition: Små märken och rispor. Obetydligt slitage. I god kondition.

Literature:

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala

Koncipierad år 1963.

Literature:

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala