LOT 1223
Christian Berg
”Rymdskålar II”. Monogramsignerad CB. Märkt Ex 2. Polerad och svärtad brons, H 25 cm. H 50 cm (inklusive sockel av sten).
Koncipierad år 1963.
Condition: Små märken och rispor. Obetydligt slitage. I god kondition.
Literature:
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala
Koncipierad år 1963.
Literature:
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala